Úplata za předškolní vzdělávání

Pro děti, které do 31. srpna 2017 dosáhnou věku pěti let, je od 1. září 2017 předškolní vzdělávání povinné.
Ředitelka mateřské školy oznamuje, že úplata za předškolní vzdělávání pro školní rok 2017/2018 je stanovena ve výši 380 Kč.
Vzdělání v mateřské škole se dítěti poskytuje bezúplatně od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku i v případě udělení odkladu školní docházky.

Povinné předškolní vzdělávání

Pokud ještě dítě do mateřské školy nedochází, musí ho zákonný zástupce přihlásit ve spádové nebo jím vybrané mateřské škole v termínu zápisu.

Nepřihlášení dítěte jnebo zanedbání péče o povinné předškolní vzdělávání je považováno za přestupek.

Jiné možné způsoby plnění předškolního vzdělávání dítěte - individuální vzdělávání dítěte: zákonný zástupce oznámí tuto skutečnost písemně v době zápisu.

Povinné předškolní vzdělávání se nevztahuje na děti s hlubokým mentálním postižením.

Pokračovat ve čtení

Jak připravit dítě na vstup do mateřské školky

• rozvíjejte u svého dítěte potřebné dovednosti sebeobsluhy (při oblékání, svlékání, hygieně, stolování)
  • vymezujte hranice - učte své dítě sbeovládání a ohleduplnosti
  • povzbuzujte, chvalte, upozorňujte na rizika, ale nepřehánějte
  • nedovolte, aby s vámi dítě manipulovalo
  • komunikujte s učitelkami ve třídě
    (www.evalabusova.cz)

V kategorii Informace

Co děti potřebují do mateřské školy

Do mateřské školy děti potřebují :

• pohodlné oblečení do třídy
  • náhradní oblečení, když se stane nehoda ( polití, pomočení, při umývání...)
  • přezůvky
  • oblečení na zahradu, starší obuv
  • pyžamko na odpočívání
  • kartáček na zuby, pastu a vhodný kelímek
  • papírové kapesníky

U malých dětí je vhodné všechny věci podepsat ! Věci a oblečení do školky chystejte společně s dětmi, aby věděly, které věci jim patří.

Upozornění

Z důvodů bezpečnosti dětí v mateřské škole je budova uzavřena po celý den. Zavírejte za sebou dveře, aby do budovy nevnikl nikdo nepovolaný. Při pobytu dětí na školní zahradě používejte bránu u Kuřátek a vždy za sebou dobře zavřete bránu. Děkujeme